GED2020 fuar endüstrisinin en büyük farkındalık günü

Dünya Fuarcılık Günü   5. yılında “Fuarlar ekonomiyi yeniden inşa etmenin  anahtarı” mesajını dünyaya yaydı.  Karar vericilerin  yaptıkları videolardan toplantılara, webinarlardan  hibrid etkinliklere, ‘webcast’ lerden sosyal kampanyalara, bingo, pasta, sanal  partiler  ve daha nice etkinliklerle  en az 114 ülke/bölgeden kişi ve organizasyonlar GED 2020 ile haşır neşir oldu. 

GED faaliyetleri ve mesajları tüm dünyaya yayılırken,  hükümetler  fuarlara ilişkin  politikalarını tekrar gözden geçirdiler. GED20 kampanyası  süresince,  UFI, özgün duyuru ve mesajlar aracılığıyla  715 milyon kişiye ulaşabilen  8.376 anma izleyebildi.
Binlerce kişi en az 21 webinar ve hibrid etkinliğe canlı katıldı  ve  3 Haziran günü, öncesinde olduğu gibi, kişileri ve fuarların gücünü kutlayan  pek çok etkinlik yaşandı. UFI  ve  Çeşitli İletişimler  / ABD  Başkanı Mary Larkin, “ Bu yıl Dünya Fuarcılık Günü kutlamalarına katılım beni şaşırttı. Müstesna endüstrimiz, karar vericiler ve müşterilerimiz tarafından görüldüğümüz  ve duyulduğumuza  emin olmak  için tüm zorlukları göğüsledi.   
Fuarlar tüm dünyada tekrar başladığında işleri yeniden buluşturup yeniden inşa edeceğiz. Endüstri olarak, yarattığımız  hız ve farkındalığı aktif desteğimizin gelecek aşamalarına 
taşımalıyız.”dedi.   

Geçtiğimiz günlerde,  Yeni Zelanda büyük küçük bütün fuarların Haziran ayının ikinci haftasında açılacağını duyurdu. Yunanistan  fuarların 1 Temmuz’ da tekrar başlayabileceğini duyurdu. Almanya, lojistik firmaları ve ticari fuarlar ve etkinliklerle  ilintili firmaların  COVID-19 nedeniyle oluşan  zararlarını karşılamak amacıyla oluşturulan 25 milyar €’luk fondan yararlanabileceklerini duyurdu. ABD’nin  Texas eyaletinde de, fuarlar ve kongre merkezlerinin mevcut kapasitelerinin %50 si ile açılabileceklerini  bildirdi.